Visi profesori BRTS piedāvātajā programmā šobrīd ir vieslektori no ASV un Eiropas, kas pasniedz semināros un universitātēs, būdami speciālisti un praktiķi katrs savā jomā.

Dr. Kornels P. Venemā

Vidus-Amerikas Reformātu Semināra (Daierā, Indiānas štatā, ASV) prezidents un doktrinālās teoloģijas profesors. Doktora grādu ieguvis 1985.g. Prinstonas Teoloģijas Seminārā.

Paralēli darbam seminārā viņš kalpo kā viens no mācītājiem Apvienotajā Reformātu draudzē Daieras pilsētā un regulāri raksta diviem periodiskiem teoloģiskiem izdevumiem.

Dr. Venemā ir vairāku nozīmīgu grāmatu autors, to skaitā ir 2000. gadā izdotā grāmata “Nākotnes apsolījums” (“The Promise of the Future”), kas detalizēti skaidro, ko Bībele māca par nākotni, kā arī 2015. gadā izdotā grāmata “Ar Savu Garu un Vārdu: Kā Kristus ceļ Savu draudzi” (“By His Spirit and Word: How Christ Builds His Church”).

Dr. Venemā ir precējies ar Nensiju un viņiem ir 4 bērni. Kopš 1999. gada Baltijas Reformātu teoloģijas seminārā profesors ir mācījis vairāk kā 7 reizes.


Mācītājs Marks Vanderharts

Asociētais profesors Vidus-Amerikas Reformātu Semināra Vecās Derības studiju novirzienā. Bakalaura grādu ieguvis 1975.gadā Dordt koledžā ASV, teoloģijas maģistra pirmās pakāpes grādu (Master of Divinity) ieguvis 1980.gadā Kalvina teoloģijas seminārā ASV, teoloģijas maģistra otrās pakāpes grādu (Master of Theology) ieguvis 2001.gadā Potchefstroom Kristiešu augstākās izglītības universitātē Dienvidāfrikas Republikā.

Baltijas Reformātu teoloģijas seminārā profesors pasniedzis šādus kursus: Pirms-trimdas pravieši; 5 Mozus grāmatas; Eklezioloģija; Vecās Derības vēsture, Mesiāniskais vēstījums Vecajā Derībā, Bibliskās grieķu valodas pamati, Bibliskās ebreju valodas pamati I un II.

BRTS pasniedz priekšmetu: Vecā Derība


Dr. Saša Valikords (ASV)

Dr. Sača Valikords ir Vestminsteras Prezbiteriāņu draudzes mācītājs Grandrapidsā, Mičiganas štatā, ASV. Viespasniedzējs  Reformātu teoloģijas institūtā (Gīsene, Vācija).


Dr. Eriks van Altens

Dzimis un uzaudzis Dienvidāfrikas republikā, viņa vecāki ir no Nīderlandes. 2017. gadā ieguvis doktora grādu Kampenes Teoloģijas Universitātē (Nīderlande).

Vairākus gadus kalpojis kā mācītājs Reformātu draudzēs Dienvidāfrikas republikā, kopš 2013. gada vada Ukrainas Evaņģēlisko Reformātu semināru, kā arī tur māca Baznīcas vēsturi un Sistemātisko teoloģiju.

Viņš ir precējies ar Tineki un viņiem ir 3 dēli un viena meita. Eriks par sevi, baznīcas vēsturi un kalpošanu saka tā: ”Man ļoti patīk teoloģija, īpaši baznīcas vēsture. Tā ir kā atklāsme – redzēt, kā vēsture atdzīvojas un aptvert, cik daudz nabagāki mēs būtu bez baznīcas vēstures zināšanām. Pašreizējie notikumi kļūst daudz saprotamāki, ja mēs tos varam skatīt pagātnes kontekstā. Kad neesmu nodarbināts semināra vadīšanā vai pasniegšanā, es pavadu laiku ar savu ģimeni. Būdams mācītājs, es novērtēju, cik vērtīga ir laba laulība un laimīga ģimene.”


Mācītājs Džons Ērvins

Džons M. Ērvins ir Amerikas Prezbiterāņu (Reformātu) baznīcas mācītājs. Pabeidzis Derības Teoloģijas semināru Seintluisā, ASV (1999.g.). Kalpojis Kingsportā, Tenisijā un Lemmonā, Dienviddakotā. Kopš 2017. gada kalpo draudzē Dienvidkarolīnas štatā.

Viņa sieva Dženifera ir mācījusi kristiešu skolās ASV, Belizā un Nigērā.

Viņiem ir 3 bērni (10, 14, 15 g.v.).


Dr. Maikls Peins

Dr. Peins no 1997. līdz 2006. gadam ir bijis teoloģijas un apoloģētikas profesors Reformātu teoloģijas seminārā, Džeksonā, Misisipi (ASV), pašlaik ir vecākais mācītājs Evaņģēliskās prezbiterāņu baznīcas Lebanonas draudzē Virdžīnijā, ASV. Iepriekš kalpojis draudzēs Taipejā, Taivānā un Mehiko, Meksikā. Studējis mūziku Bostonas konservatorijā, maģistra grādu apoloģētikā un doktora grādu teoloģijā ieguvis Vestminsteras Teoloģiskajā seminārā (Filadelfijā, ASV).

Autors publikācijām par ētiku, kā arī apoloģētiku, pasaules uzskatiem; profesionālo asociāciju biedrs: Society of Christian Ethics, International Association of Mission Studies; American Academy of Religion, Society of Biblical Literature.


Dr. Barends Kamphauss

Sistemātiskās teoloģijas goda profesors Kampenes Teoloģiskajā Universitātē (Reformātu draudžu) Nīderlandē.

Viņš ir precējies ar Zaneti un viņiem ir 6 bērni un 12 mazbērni.

Viņam patīk spēlēt šahu un vērot putnus.


Dr. Frics Harms

Mācītājs Ziemeļamerikas Apvienotajā Reformātu Baznīcā, pabeidzis Vestminsteres teoloģisko semināru (1989. g.) un Apeldornas Teoloģisko universitāti Nīderlandē (2009. g.), kur viņš ieguva doktora grādu. No 1993. gada līdz 2006. gadam Dr. Harms ir kalpojis par mācītāju divās reformātu draudzēs ASV.

Dr. Harms ir aizrautīgs futbola entuziasts.


Dr. Endrjū H. Selle (kopā ar Donnu Selli)

Andrew H. Selle vada bezpeļņas organizāciju, kas nodarbojas ar Kristīgo padomdošanu un izlīguma panākšanu. Viņš ir arī ordinēts mācītājs evaņģēliskajā Persbiteriāņu baznīcā. Doktora grādu ieguvis Vestminsteres Teoloģiskajā seminārā, Filadelfijā, ASV.

BRTS pasniedz priekšmetu: Praktiskā teoloģija