E.van.Alten_web

Pasniedzējs: Dr. Eriks van Altens
Laiks: 2018. gada 12. – 16. februāris

Vieta: Rīgā, Akas ielā 13, plkst. 18:00-21:00.
(Angļu valodā, ar sinhrono tulkojumu latviski.)

KURSA APRAKSTS

Šis kurss sniegs ievadu Austrumu un Rietumu baznīcas izaugsmē un attīstībā laika periodā no 1650. gada līdz mūsdienām.

Attiecībā uz Rietumu baznīcu galvenās tēmas ietvers Apgaismības lomu, piētismu, puritānismu, misionārās kustības, ekumeniskās kustības, Vasarsvētku un harizmātiskās kustības, modernās teoloģijas attīstību un Romas Katoļu baznīcas vēsturi šajā periodā.

Attiecībā uz Austrumu baznīcu ietvers Pētera I ietekmi, baznīcu caru valdīšanas laikā, baznīcu komunisma laikā un opozīciju ateismam, kā arī protestantu draudžu attīstību.

PAR PASNIEDZĒJU

Eriks van Altens ir dzimis un uzaudzis Dienvidāfrikas republikā, viņa vecāki ir no Nīderlandes. 2017. gadā ieguvis doktora grādu Kampenes Teoloģijas Universitātē (Nīderlande).

Vairākus gadus kalpojis kā mācītājs Reformātu draudzēs Dienvidāfrikas republikā, kopš 2013. gada vada Ukrainas Evaņģēlisko Reformātu semināru, kā arī tur māca Baznīcas vēsturi un Sistemātisko teoloģiju.

Viņš ir precējies ar Tineki un viņiem ir 3 dēli un viena meita. Eriks par sevi, baznīcas vēsturi un kalpošanu saka tā: ”Man ļoti patīk teoloģija, īpaši baznīcas vēsture. Tā ir kā atklāsme – redzēt, kā vēsture atdzīvojas un aptvert, cik daudz nabagāki mēs būtu bez baznīcas vēstures zināšanām. Pašreizējie notikumi kļūst daudz saprotamāki, ja mēs tos varam skatīt pagātnes kontekstā. Kad neesmu nodarbināts semināra vadīšanā vai pasniegšanā, es pavadu laiku ar savu ģimeni. Būdams mācītājs, es novērtēju, cik vērtīga ir laba laulība un laimīga ģimene.”

PIETEIKŠANĀS:

Uz kursu laipni aicināti arī klausītāji, kas nav semināra studenti.
Dalības maksa klausītājiem – 14 EUR (ietver izdales materiālus un kafijas pauzes).
Lūdzam iepriekš pieteikties pie Jāņa Pērkona, tālr. 26356030, e-pasts: janis@brts.edu.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published.