G.Campbell_web

Pasniedzējs: Dr. Gordons Kempbels (Lielbritānija)
Norises laiks: 2018. gada 12. – 16. marts

Norises vieta: Rīgā, Akas ielā 13, plkst. 18:00-21:00.
(Angļu valodā, ar sinhrono tulkojumu latviski.)

KURSA APRAKSTS

Agrīnajā baznīcā ceturtais evaņģēlijs ātri kļuva par daļu no Jaunās Derības kanona – Jāņa evaņģēlijs pievienojās Mateja, Marka un Lūkas evaņģēlijiem, kurus mēs dēvējam par sinoptiskajiem evaņģēlijiem. Lai arī Jāņa evaņģēlijs skaidri ir tāda paša veida darbs kā pārējie trīs, īpaši attiecībā uz Jēzus dzīves pēdējās nedēļas atspoguļojumu, tomēr tam piemīt savs īpašs raksturs, kas to padara arī ievērojami atšķirīgu.

Šajā kursā īpaši iedziļināsimies vairākās nozīmīgās Jāņa evaņģēlija rakstu vietās, kā arī pievērsīsimies šī evaņģēlija dažām galvenajām teoloģiskajām tēmām, ieskaitot kristoloģiju. Tāpat kursa mērķis ir dot studentiem izpratni, kā šis evaņģēlijs “darbojas” kā saskaņots kopums.

PAR PASNIEDZĒJU

Dr. Gordons Kempbels ir Jaunās Derības profesors Karalienes Universitātes Vienības Teoloģiskajā Koledžā Belfāstā, Ziemeļīrijā (Lielbritānija).  Iepriekš no 1989. gada līdz 2005. gadam darbojies kā misionārs Francijā, kur strādājis par mācītāju un arī Jaunās Derības profesoru Žana Kalvina Reformātu seminārā Eksenprovansā.

Dzimis 1958. gadā, ar sievu Sandru viņiem ir četri bērni. 1988. gadā ordinēts par mācītāju Īrijas Presbiterāņu Baznīcā. Profesors Kempbels Rīgā, mūsu mācību programmā ir pasniedzis lekcijas par Jāņa Atklāsmes grāmatu, kā arī apustuli Pāvilu.

PIETEIKŠANĀS:

Uz kursu laipni aicināti arī klausītāji, kas nav semināra studenti.
Dalības maksa klausītājiem – 14 EUR (ietver izdales materiālus un kafijas pauzes).
Lūdzam iepriekš pieteikties pie Jāņa Pērkona, tālr. 26356030, e-pasts: janis@brts.edu.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published.